Szkółka Piłkarska MOSiR Jastrzębie

Kontakt w Internecie:
www.mosir.jastrzebie.pl

Szkółka Piłkarska MOSiR Jastrzębie Zdrój

Szkółka Piłkarska MOSiR Jastrzębie realizuje zadanie publiczne pn. “Szkolenie dzieci i młodzieży poprzez cykliczne treningi w Szkółce Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie” w okresie 15.02.2016r – 10.12.2016r. Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Szkółka Piłkarska przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu Zdroju działa od 1992 roku. W 2003 roku została przekształcona w Stowarzyszenie Kultury Fizycznej. Celem Szkółki jest podniesienie poziomu sportowego w dyscyplinie - piłka nożna na terenie naszego miasta, przygotowanie młodzieży do wyczynowego uprawiania piłki nożnej oraz wyszkolenie możliwie jak największej liczby piłkarzy do gry na wysokim poziomie. W Szkółce Piłkarskiej MOSiR w procesie szkoleniowo-wychowawczym uczestniczy ok. 300 chłopców z całego miasta i okolic. W całym procesie szkoleniowo - wychowawczym jaki jest prowadzony w Szkółce Piłkarskiej MOSiR oraz jej znaczących osiągnięciach jakie już Szkółka posiada, jest bardzo duży udział i zasługa rodziców dzieci uczęszczających do Szkółki, którzy ponoszą duże nakłady finansowe oraz poświęcają wiele czasu dla dobra Szkółki, aby stworzyć godziwe warunki do optymalnego uprawiania sportu.

Władze stowarzyszenia:
Zofia Florek - Prezes
Michał Szelong - Wiceprezes ds. sportowych
Grażyna Kawik - Księgowa
Monika Myśliwiec - Sekretarz
Henryk Papierok - Trener koordynator

System szkolenia:
Kwalifikowanie dzieci do Szkółki odbywa się w ramach prowadzonej selekcji, która odbywa się w miesiącach listopad, grudzień każdego roku. Aktualnie do Szkółki uczęszcza ok. 300 chłopców począwszy od Śląskiej Ligi Juniorów Starszych do grupy selekcyjnej Trampkarzy Młodszych .
System szkolenia w Szkółce Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie Zdrój oparty jest na zachodnich wzorcach, opracowany na doświadczeniach zdobytych przez trenerów zagranicą.
Drużyny Szkółki począwszy od Śląskiej Ligi Juniorów Starszych aż po Trampkarzy Młodszych zajmują wysokie miejsca w rozgrywkach na szczeblu Śl.ZPN w Katowicach oraz Podokręgu Rybnik. Biorą również udział w Międzynarodowych Turniejach organizowanych w kraju i za granicą. W Zespole Szkół Nr 5 i Szkole Podstawowej Nr 10 w Jastrzębiu Zdroju zostały utworzone klasy sportowe o profilu piłka nożna, do których uczęszczają zawodnicy Szkółki.
Kończąc wiek juniora młodzi piłkarze MOSiRu na mocy współpracy z GKS 1962 Jastrzębie mają szansę konntynuowania kariery piłkarskiej w swoim mieście, gry dla swoich kibiców...
..można powiedzieć na wzór słynnej La Masi i jej wychowanków gdzie Victor Valdes ma 5 minut drogi na Camp Nou..